- Ćwiczenia na biceps z gumą oporową – skuteczny sposób na silne ramiona
- Jak Druk Opakowań Wpływa na Wizerunek Produktów Kosmetycznych?
- Ile się czeka na wykonanie usługi w pralni?
- Ćwiczenia na lądzie dla kitesurferów: Jak skutecznie przygotować się do sportu
- Motywacja Sportowa - Klucz do Osiągnięcia Sukcesów w Sporcie
Czym są wysłodki buraczane?
Kiedy nadchodzi zima, wtedy pojawia się problem u wszystkich właścicieli koni, którzy chcą jak najlepiej dbać o swoich kopytnych przyjaciół. Na pewno musimy uważać szczególnie na negatywne warunki atmosferyczne oraz podłoże, które wtedy jest bardzo błotniste. Nie wolno nam pozwolić sobie na dawanie koniom paszy, która jest gorszej jakości. Na te wszystkie czynniki musimy zwracać szczególną uwagę, gdyż dobro oraz prawidłowy rozwój zwierząt gospodarczych jest dla nas kluczowy. Pasze dla konia muszą być (zwłaszcza zimą) bogate w minerały oraz witaminy. Na pewno warto wiedzieć, że wysłodki buraczane zaliczają się do produktów ubocznych przemysłu cukrowniczego. Nie wszyscy hodowcy koni zdają sobie z tego sprawę, jednak tak to wygląda w rzeczywistości. Pasze mają wiele cennych właściwości. Jednak wysłodki mogą różnić się znacząco między sobą. Wszystko zależy od tego, jakie wysłodki są odpadem z jakiej cukierni. Pasa smakowita dla bydła oraz wysokoenergetyczna jest jak najbardziej pożądana. Musimy mieć tego świadomość, kiedy zastanawiamy się jaką paszę wybrać i następnie kupić dla naszych koni. Karmienie zwierząt to ważna kwestia i nie możemy podejść do niej lekceważąco.
Jakie wysłodki buraczane dostępne są na rynku?
Wybór jest spory. Powinniśmy o tym wiedzieć, kiedy chcemy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości buraczane wysłodki. Ma to kluczowe znaczenie i wpływ na prawidłowe karmienie koni. Wobec tego wypada wyróżnić wysłodki z dodatkiem melasy, jak i wysłodki bez melasy. Dzięki melasie można uzyskać dobry smak oraz zmniejszona będzie ilość kurzu. W przypadku wysłodków melasowanych możemy mówić o bardzo wysokim indeksie glikemicznym. Jego poziom jest podobny do poziomu w owsie. Jak pokazują badania, taki indeks glikemiczny przyczynia się znacznie na zauważalny wzrostu stężenia glukozy we krewi już po karmieniu. Warto także mieć świadomość tego, że duża ilość cukrów prosty, które pochodzą z melasy, nie zawsze jest zdrowia dla konia, którego chcemy karmić wysłodkami buraczanymi. Wobec tego dobrym wyborem dla koni jest postawienie na wysłodki, które nie zawierają melasy. Jest to sensowne, korzystne oraz dobre rozwiązanie z punktu widzenia naszych zwierząt gospodarczych.
Czym jest super włókno?
Kiedy chodzi o to, aby super włókno było odpowiednio zaprojektowane, wtedy musimy zwrócić uwagę na prawidłowe oraz ciągle dostarczanie pasz. Musimy wiedzieć, że te pasze są bogate właśnie we włókno. Jest to dobra wiadomość dla przewodu pokarmowego, który cały czas pracuje i jest odpowiedzialny za przekształcanie cukrów strukturalnych w użyteczną energię. Ma to istotne znaczenie dla naszych koni, gdyż nie chcemy im zaszkodzić. Włókna fermentują się niezwykle szybko. Często nazywa się je super włóknami. Są one zawarte na przykład w wysłodkach buraczanych.
Jak konie radzą sobie zimą?
Kiedy jest okres zimy, wtedy konieczny jest dostęp do pasz, które są wysokiej jakości oraz są one w tym czasie niezbędne dla naszych koni. Konie to zwierzęta, które świetnie radzą sobie z niskimi temperaturami. Jednak musimy wiedzieć, z czego to wynika. Warto wymienić przyczynę związaną z energią, która jest wydzielana w procesie fermentacji włókna. Wszystko to odbywa się w przewodzie pokarmowym.